איך לשכנע מבוגרים ללבוש חיתולים

"אבא שלי לא מוכן לשתף פעולה, לא יודע מה לעשות הוא לא מוכן ללבוש את החיתולים, לא משנה כמה הוא מרגיש חוסר נוחות…"

לצערי אלו מילים ששמעתי יותר מפעם אחת על ילדים מתוסכלים שלא מצליחים לשכנע את ההורים שלהם ללבוש חיתולים למבוגרים.

אני בטוח שהילדים רוצים רק לטובת ההורים שלהם, אחרי הכל הם לבטח לא רוצים שההורים לא יצליחו לישון לילה שלם, או שיהיו להם מצבים לא נעימים של בריחת שתן בפומבי.

ואותם ילדים עושים מאמצים גדולים, גם בדאגה בסיסית מעבר לכשנוע של לבישת חיתולים, אם זה בעזרה בבית וקניות.

בגלל הבעיות הרבות והקשיים האלו, החלטתי לכתוב לכם כאן כמה טיפים שמהניסיון שלי יעזרו לכם לשכנע את ההורים ללבוש חיתולים בקלות.

אם אתם רוצים לדעת איך לשכנע מבוגרים ללבוש חיתולים, כדאי שתעברו על רשימת הטיפים הטובה ביותר שתמצאו.

מדברים ברמזים

יש דברים שלא חייבים להגיד באופן ישיר, אפשר לפנות להורים בכל מיני רמזים, ולא לקרוא לחיתולים בשם שלהם, במקום להגיד חיתולים, אפשר להגיד "מוצרי ספיגה".

היסבה לכך היא שחיתול מתפרש בתור משהו שמיועד בעיקר לתינוקות, המעבר למקום הזה קשה מאוד עבור הרבה מבוגרים בכל שלב.

וזה נותן להם תחושה של נחיתות, במיוחד אצל נשים בסביבות גיל ה – 40 אחרי לידה שיש להן פתאום בריחות שתן כתוצאה מלחץ.

אפשר להשתמש במונחים כמו "נסי להשתמש בזה ליתרק ביטחון, לא באופן קבוע", מאשר להגיד "כדאי שתלכי עם חיתול".

נסו לקרוא לחיתולי מבוגים בשמות הנרדפים שלהם : "תחתוני ספיגה", "מוצרי ספיגה", "תחתוניות" או כל מושג אחר שאתם מכירים רק לא להשתמש במילה "חיתולים".

הניסיון לימד אותנו שלכל מקרה צריך להתייחס בהמון רגישות, לגלות את הרגישות ולבחור המילים הנכונות בכל רגע, אלו דברים שכדאי לאמץ לחיים ולא רק לכשנוע מבוגרים להשתמש במוצרי ספיגה.

ביקור רופא

זה נכון שלמילים יש כוח והן יכולות לשנות המון, אבל זה לא תמיד מספיק, לפעמים צריכים דמות סמכותית יותר שאולי תעזור לכם לשכנע.

חשוב להבין שגם שימוש ברמזים ושכנוע יכולים לגרום לאותו מבוגר לכעס, ולא כדאי לנסות ולהלחיץ יתר על המידה, גם אם המילים הן הנכונות ביותר, עדיין צריך להשתמש בהן בצורה מתונה.

אחד הדברים החשובים ביותר שזה מגיע לבריחת שתן, זהו מצב רפואי, לפעמים מדובר על מקרים קלים בהם ניתוח יכול להיות פתרון, ויהיה אפשר להימנע מהצורך בשימוש בחיתולים.

אם מגיעים למצב בו התערבות רפואית לא יכולה לתת פתרון לבעיה, והרופא מסביר זאת, ייתכן מאוד וההורה שלכם יבין את המצב מדמות יותר סמכותית.

השילוב של דיבור מכבד והמלצה רפואית של דמות סמכותית, זהו שילוב שבדרך כלל עובד פלאים, אבל לא תמיד הכל מושלם ויכולים להיות עוד קשיים.

חטא הגאווה

הדבר העיקרי שגורם למבוגרים להימנע משימוש בחיתולים הוא כמובן הגאווה שלהם, הם לא מוכנים לוותר על העצמאות שלהם, במיוחד אם מדובר על הורים מתפקדים.

המציאות שלנו יותר מפעם אחת מכתיבה לנו "העולם שייך לצעירים" זה גם מה שגורם להרבה מאוד מבוגרים להילחם בטבע, הם עושים הכל בשביל להישאר צעירים.

זה מתחיל בניתוחיים פלסטיים מורכבים, שימוש בכל מיני תכשירים יקרים והכל רק בכדי להיות ולהישאר צעירים, אבל בקרב נגד הטבע אין מנצחים.

מבוגרים כאלו שהחליטו "להליחם בטבע" ופתאום מגלים שיש להם גם צורך בחיתולים, הם אלו המתקשים ביותר לקבל על עצמם את הגזרה.

חשוב להסביר להורים את המציאות, להשאיר אותם עם רגליים על הקרקע ולהסביר, המצב של "חוסר הנוחות" הקיים בשימוש בחיתולים, עדיף על חוסר הנוחות במקרה של בריחת שתן.

עזרת חבר

הורים רבים מתביישים לדבר עם הילדים שלהם על הנושא המבייש הזה, אבל יכול להיות שעם גורם שלישי הם ירגישו יותר חופשיים.

נסו אולי למצוא חבר של ההורים שגם התמודד עם המצב בעבר, רק מי שהיה במקום הזה יכול לייעץ ואפילו לשכנע את ההורים שלכם גם להשתמש בחיתולים.

לפעמים ששומעים את העבודות ואת הדברים ממישהו חיצוני, הדברים מתקבלים בצורה אחרת ואנו מקבלים על עצמנו דברים שאם היינו שומעים ממישהו קרוב פחות היו מתקבלים.

אל תשכחו שההורים שלנו הם אלו שהיו דואגים לנו כשהיינו קטנים וחסרי אונים, ועכשיו הדברים התהפכו והם אלו חסרי האונים.

חיתולים למבוגרים

למה ההורים לא רוצים להשתמש בחיתולים ?

כמו שכבר הבנו, הסיבה העיקרית היא אגו, אבל קיימות עוד סיבות בגללן מבוגרים לא משתמשים בחיתולים.

פגיעה בחוש הריח

בגיל מבוגר חוש הריח מעט נפגע, וזה גם אחד הדברים שהמבוגרים לא חשים בריח החזק והמסריח שיכול להיות סביבם, בגלל שהם לא חשים בריח הוא לא מפריע להם.

מכיוון והריח לא מפריע לאותם מבוגרים, הם גם לא חשים שיש בכל צורך למנוע אותו ולא יבינו עד כמה החשיבות של שימוש בחיתול היא רבה.

דיכאון וייאוש

המצב של חוסר שליטה בסוגרים הוא מאוד מדכא, יש כאלו שפשוט הכל קורה "ביום אחד" ולא בשלבים, פתאום הם מגלים שהם איבדו את השליטה.

אותם מבוגרים נכנסים למצב של ייאוש מהמצב וגם לדיכאון קשה מאוד, הם פשוט מאבדים את הרצון להיראות טוב ולשמור על הגיינה.

במקרה של דיכאון כזה יש לבדוק את המצב יותר לעומק, ולהתייעץ עם פסיכאטר, בזכות טיפול בבעיית הדיכאון אפשר יהיה להמשיך ולנסות להציע שימוש בחיתולים.

איך לשכנע מבוגרים ללבוש חיתולים

תנו לדברים לקרות מעצמם

כמובן שמדובר במשימה לא פשוטה, לא עבורכם הילדים ובטח גם לא עבור ההורים המבוגרים שלכם.

לפעמים מדובר רק על שלב ההכחדה ואחריו מגיע שלב הקבלה, פשוט הם יקבלו את המציאות לבד ויבינו שאין מנוס משימוש בחיתולי מבוגרים שיכולים לשפר את איכות החיים שלהם.

לפעמים שפשוט מרפים מדברים הם קורים מעצמם, אבל לא כדאי להגיע למצב של לתת לדברים לקרות מעצמם ולנסות לטפל בהם באופן יזום.

אני רוצה לאחל לכם המון הצלחה במשימה ואשמח לענות ולייעץ לכם בכל שאלה תמיד.

נכתב בהמון אהבה על ידי עידן הספיגה – המומחים בחיתולי מבוגרים.

Call Now Button