ציוד רפואי לקליניקות פרטיות

ציוד רפואי לקליניקות פרטיות – כיצד ניתן לרכוש ציוד רפואי לקליניקה פרטית והאם ניתן גם להשכיר ציוד שכזה?

בין אם מדובר בבית חולים מרכזי או במרפאה פרטית קטנה, הליסינג הופך לדרך הפופולרית להשגת ציוד רפואי. מומחים בתעשייה טוענים כי עד השנה, שנת 2021, עומד שוק הליסינג של ציוד רפואי לגדול בשיעור צמיחה שנתי של 6.77%. הצמיחה נובעת בין היתר מהגברת התחרות בין ספקים, משוק הציוד המתפתח ומהתקציבים המוגבלים.

אתם יכולים לצייד את הקליניקה שלכם בציוד רפואי משוכלל בשתי דרכים עיקריות: רכישה או השכרה בשיטת הליסינג.

רכישת ציוד רפואי

כשמדובר בציוד רפואי איכותי שצריך להיות מוכן להפעלה בכול רגע נדרש, חשוב לערוך סקר שוק שיוביל בסופו של דבר לרכישת הציוד מספק אמין שאפשר לסמוך עליו. כלומר ספק ותיק ומנוסה, עם רישיון עסק, שיכול לספק את הציוד הנדרש ושמציע אחריות מלאה.

רכישת ציוד רפואי כרוכה ברוב המקרים בלקיחת הלוואה ארוכת טווח למימון הציוד. בשיטה זו, בסופו של דבר הציוד יהיה בבעלותכם. דרך זו עשויה להתאים:

  • לקליניקה עם אשראי טוב
    • לציוד רפואי עם תוחלת חיים ארוכה

השכרת ציוד רפואי בשיטת הליסינג

קיימים בארץ מספר ארגונים המשכירים ציוד רפואי לקליניקות פרטיות, בדרך כלל לתקופה של בין 3 ל-5 שנים.

  • איך עובד הליסינג של ציוד רפואי?

ליסינג של ציוד רפואי פועל ממש כמו ליסינג של רכב. כשאתם חותמים על חוזה שכירות, עומדת לכם הזכות להשתמש בציוד ללא נטל הבעלות עליו. בדרך זו אתם יכולים להפחית עלויות מראש (אם קיימות), וזוכים באפשרויות גמישות לקראת סיום תקופת השכירות הראשונית, כך שאתם יכולים להחליט אם לרכוש, לחדש, להאריך או להחזיר את הציוד.

כענף מונע טכנולוגית, השכרת ציוד רפואי לקליניקה מתגלה לעתים קרובות כאחת הדרכים היעילות ביותר מבחינה פיננסית, כשיטה שיכולה להבטיח שהציוד העדכני ביותר יהיה בקליניקה שלכם, בלי קשר להון המשמעותי שלכם.

קליניקות רבות משתמשות בשכירות כדי לנהל את תזרים המזומנים שלהן ביעילות רבה יותר. התשלום החודשי הנמוך יותר והאפשרויות הגמישות בסוף תקופת השכירות, מייעלות את השימוש בציוד.

לדוגמה, נניח שמספר בדיקות ה-CT המבוצעות בכול חודש הוא עקבי יחסית ומניב הכנסות צפויות. בהשוואה לרכישה חד פעמית, השכירה בליסינג ממקסמת את תזרים המזומנים שהפיק המכשיר במשך תקופת ההשכרה הראשונית.

חסרון פוטנציאלי בליסינג של ציוד רפואי נעוץ בעובדה שבמשך תקופה ממושכת, התשלומים החודשיים המתמשכים עשויים להיות גבוהים יותר מעלות הרכישה של המכשיר עצמו. כדי למתן חסרון זה, תוכלו לממש את האופציה בסוף תקופת הליסינג ולהשאיר את המכשיר בבעלותכם. בנוסף ניתן למצוא שירותים נוספים כגון אספקה מלאה של חיתולים למבוגרים שאלו הם חלק מהדרישות של כל קליניקה.

  • כמה מיתרונות הליסינג של ציוד רפואי
    • השכירות החודשית הקבועה עוזרת לכם להקצות את המשאבים הכספיים בצורה יעילה יותר.
    • השכרת הציוד רפואי מאפשרת לכם לשדרג את הציוד הרפואי שלכם בתדירות גבוהה ובכך לשמור על גמישות אסטרטגית ולהסתגל בקלות להתפתחויות המהירות החלות בתעשייה.
Call Now Button