ציוד סיעודי

החל מהיכולת להזמין פיצה ועד לאפשרות להשיג ביטחון כלכלי – טכנולוגיות חדשות משנות את הדרך שבה אנחנו מנהלים את חיינו מדי יום. והיום, יותר מאי פעם, טכנולוגיות חדשות מוצאות דרכים להשפיע גם על תעשיית הבריאות.

כיצד מסייעת הטכנולוגיה הרפואית החדשה למטופלים?

ככול שתוחלת החיים עולה והאוכלוסייה מזדקנת, כך הופכות הטכנולוגיות הרפואיות לקריטיות להמשך הטיפול בחולים.

ציוד סיעודי, המבוסס על טכנולוגיות רפואיות חדשות, יכול להקל על חיי המטפלים והמטופלים כאחד. יש היום טכנולוגיות שפשוט הופכות את הטיפול של הרופאים והאחיות בחולים, להרבה יותר קל ויעיל, בעיקר בתקופת הקורונה. טכנולוגיות אלה מאפשרות למטופלים לקבל את הטיפול הנדרש באמצעות אפשרויות הרבה יותר נוחות ונגישות מאי פעם.

על אילו טכנולוגיות סיעודיות מדובר?

כמה דוגמאות לטכנולוגיות רפואיות חדשניות:

  • משאבות IV אוטומטיות

משאבות IV אוטומטיות שולטות במינוני התרופות ובמספר הטיפות שאמורים לקבל המטופלים. האחיות יכולות להשתמש בתוכנה זו כדי לשנות בעת הצורך את כמויות הטיפות ומינוני התרופות, כך שהמטופלים לא יצטרכו להמתין לביצוע השינויים הללו.

יש משאבות IV לתזונה אשר מספקות את הארוחות הנחוצות למטופלים, בזמנים שתוכננו מראש.

יש גם משאבות עצמיות שמאפשרות למטופל להגדיל בעצמו את הכמות המבוקרת של התרופה נגד כאבים שהוא נוטל.

  • מוניטור נייד

החברות העוסקות בתחום השכרת ציוד סיעודי, מקלות מאוד על התקציבים של אנשים, בתי חולים או מרפאות. וכך, במקום לקנות מכשיר יקר, אפשר פשוט לשכור אותו.

זה גם המקרה כשמדובר במוניטור הנייד, המודרני.

המוניטור הנייד מאפשר לאנשי מקצוע סיעודיים לבדוק את המטופל שלהם, גם כאשר הם נמצאים בתנועה או עסוקים בעזרה למטופל אחר. המוניטור הנייד עוקב אחר סימנים חיוניים כמו: א.ק.ג, קצב הנשימה או הסטורצייה של החמצן, ומעביר את המידע חזרה לצג המרכזי. המשמעות היא שהאחות תקבל התראה מידית בכל מקרה חירום.

  • מיטות חכמות

טכנולוגיית המיטה החכמה מסייעת לאחיות לעקוב אחר התנועה, המשקל ואפילו החיוניות של החולה השוכב בה. מיטות חכמות גם שומרות על הנוחות והביטחון של מטופלים המאושפזים בבית החולים.

כשלוקחים בחשבון את מספר הנפילות והפגיעות שחווה מאושפזים בבתי חולים, אין ספק שמיטה חכמה חשובה מאוד לבטיחות של המטופלים.

  • התקנים לבישים

התקנים לבישים ואפליקציות מובייל, משנים היום את פני תעשיית הבריאות. התקנים אלה מסייעים לאנשים לקחת אחריות על הבריאות שלהם ולעקוב בעצמם אחר התגובות הגופניות כמו:

  • קצב הלב
    • השינה
    • הנשימה

עם הנגישות המוגברת למכשירי טלפון ניידים, גם האחיות יכולות ליהנות מאפליקציות וממכשירים המסייעים להן לטפל בחולים.

למשל, סטטוסקופ חכם Steth IO, שהוא אפליקציית סטטוסקופ המאפשרת למטפלים להשתמש בסמארטפון שלהם כדי לקבל את קולות הנשימה ולראות את קצב הלב של המטופל.

התקנים לבישים נחשבים לעתיד עולם הבריאות. הם מציעים גישה לכמויות עצומות של נתונים, ויכולים לסייע לכל תהליך ריפוי והחלמה, מהאבחון ועד להתאוששות.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Call Now Button