ניהול רפואי אישי – למה זה כדאי?

שירותי הבריאות שלנו השתכללו ברמתם מלבד דבר אחד – ניהול כל הטיפולים והמידע הרפואי ותיאום מול כל הגורמים המטפלים, ככל שהמצב הרפואי שלכם מורכב יותר. בדרך כלל, מצבים כאלה מוכרים בגיל השלישי וכשאתם צריכים לטפל בקרוביכם וגם לנהל את שגרת חייכם העול הופך להיות כבד. ניהול רפואי אישי הוא שירות שמצמיד אליכם או לקרוביכם הזקוקים לטיפול צמוד והשגחה את הניהול הרפואי שנדרש להם כדי לא ללכת לאיבוד בין כל הגורמים וכדי לא להפסיד את הזכויות שמגיעות לכם.

מהו ניהול רפואי אישי? 

ניהול רפואי אישי מרכז את כל המידע שלכם, מנהל את שגרת החיים שנוצרה בגלל מצבכם הרפואי, וממפה את כל הצרכים שלכם כולל שירותים שתצטרכו לקבל משאר הרשויות שאחראיות לרווחתכם. הרשויות השונות שמטפלות באנשים שזקוקים לטיפול רפואי מורכב ושירותים נוספים אינן מתאמות בדרך כלל ביניהן את הטיפולים והשירותים שהן מעניקות לאזרחים, כך שמלבד עדכון ואזכור מסוים אין להם באמת מידע על הטיפולים הנוספים והם לא מקבלים את כל התוצאות של הבדיקות או את משטר התרופות או המעקב אחריהן. כמו כן, לא תמיד יש מי שדואג לוודא שמטופלים קשישים לוקחים את התרופות, מתייצבים לבדיקות ומקבלים את כל הזכויות שמגיעות להם. זה נכון במיוחד במצב של חולים שסובלים מירידה בתפקוד הקוגניטיבי או קשישים שלא תמיד יודעים מה להביא איתם וכיצד לנהל את שפע המידע שלהם בתחומי הבריאות, הרווחה, הסיעוד, הביטוח הלאומי ועוד. כל הרשויות האלה מזמנות את המטופלים גם לביקורים וגם צריכים לערוך ביקורי בית במקרים מסוימים ואין למטופלים מי שיכול לנהל את היומן הזה בשבילם כדי שהמועדים לא יתנגשו זה בזה והם יחמיצו פגישות חשובות עם גורמי טיפול או משרדים ממשלתיים שונים.

מה עושים בו וכיצד זה מסייע למבוגר בגיל השלישי?

כששוכרים אחות פרטית שמנהלת את התיק הרפואי שלכם יש מי שמודע לכל פריט מידע שנוגע אליכם, מנהל את משטר לקיחת התרופות שלכם, מתאם פגישות ובדיקות וגם את הטיפולים השונים, אחראי לפרוצדורות שונות מפגישות פיזיותרפיה ועד סידורים בביטוח הלאומי או אפילו הגשת טפסים, מנהל יומן שבו רשומות כל תוצאות הבדיקות שלכם ומתי לקחתם תרופות, אם יש הערות מיוחדות על תופעות לוואי ועל מקרים יוצאי דופן, אם יש התקדמות או הרעה במצבכם, אם יש צורך בהתערבות של גורמי רווחה בנושאים מסוימים ואם יש צורך בטיפול בבירוקרטיה שקשורה למטופלים, במיוחד קשישים. לקשישים הניהול הרפואי הוא עזרה חיונית משום שיש מי שמודע לכל מהלך וזוכר כל מה שקורה, יודע בדיוק למי לפנות וכיצד לטפל בו ואת מי להזמין במקרה הצורך. אצל קשישים זה יכול להיות גם בגלל ירידה ביכולת הקוגניטיבית אבל גם בגלל חוסר נגישות וזמינות לשירותים שניתנים רק אונליין, כך שזה עוזר מאוד לנהל את החיים והשגרה.

מי מעניק סיוע שכזה ולמה הוא כדאי? 

שירותים כאלה ניתנים על ידי סוכנויות פרטיות שמעמידות לרשותכם אחות פרטית שמלווה אתכם ליווי רפואי צמוד ומנהלת את כל המידע למענכם. כמו כן, היא גם מטפלת בכם בבית במידת הצורך, דואגת למתן תרופות ולביצוע פרוצדורות שונות, מלווה אתכם לטיפולים וביקורים במרפאות ואצל גורמים שונים שמטפלים ברווחתכם. 

Call Now Button