דיקור סיני לגילאים שונים

דיקור סיני לגילאים שונים

דיקור סיני לגילאים שונים – מתי יכולים להתאים טיפולי דיקור סיני לכל שכבת גיל, מילדים ועד מבוגרים?

הטיפול בדיקור סיני לא מציב מגבלה של גיל מינימלי או מקסימלי. הגורמים המגבילים היחידים הם הסכמה מדעת הדרושה לטיפול ומספר מצומצם יחסית של נסיבות קליניות שבהן הטיפול אינו מומלץ.

בקצה התחתון של סולם הגילאים – ילדים מתחת לגיל 16 צריכים להיות מלווים על ידי הורה או אפוטרופוס ונדרשת הסכמה של ההורה לטיפול. ילד בן 14 או 15 נחשב כמי שמסוגל לסרב לקבל טיפול, אם כי זה קורה לעתים נדירות.

בקצה השני של סולם הגילאים – שאלת הכשירות חשובה לא פחות. מנקודת המבט של הרפואה הסינית, אשר מבוססת על איזון אנרגיה ושיפור איכות החיים, לעולם לא יהיה שלב שבו הטיפול לא ייחשב כמועיל. יחד עם זאת, אם מדובר במבוגר שמתחיל להפגין סימנים ברורים של דמנציה או צורות אחרות של פגיעה ביכולת הנפשית, יתכן שהמטפל יצטרך להמשיך בטיפול בזהירות המתבקשת.

אז למי יש סמכות לתת הסכמה לטיפול? זו סוגיה מסובכת הכוללת לעתים גם שאלות טכניות כמו קיומו של ייפוי כוח.

על דיקור סיני כטיפול בצעירים שבחבורה

ילדים ובני נוער שעברו טיפול בדיקור מספרים שהמחטים הזעירות גרמו למעט מאוד אי נוחות והקלו על הכאבים שלהם. דיקור סיני לגילאים שונים יכול להתאים לא רק לילדים אלא למגוון של גילאים.

בעקבות מחקר שנערך בבית החולים לילדים בבוסטון, החוקרים מציעים לשקול דיקור סיני כאופציה טיפולית, לפחות עבור חלק מהילדים הסובלים מכאבים חזקים וכרוניים. בנוסף ישנם סוגים של דיקור סיני שאלו מאפשרים שליטה על הסוגרים ומניעה של בריחת שתן, מה שאומר שניתן להשתמש לאחר מספר טיפולים במקום חיתולים למבוגרים במוצרי ספיגה קלים יותר כגון פדים לבריחת שתן קלה.

אותם ילדים שהשתתפו במחקר זה, נשאלו מה הם לא אוהבים בדיקור הסיני, הם דיברו על פחד ראשוני מהמחטים אבל רובם התגברו על תחושות אלה ודיווחו על שיפור בתסמיני הכאב.

מבחינת מיומנויותיהם של המטפלים בדיקור סיני, אמנם מקובל שמדקר מקצועי יכול לטפל גם בילדים בכול גיל, אבל לעתים טיפול אופטימלי דורש הכשרה נוספת. ילדים הם לא רק מבוגרים קטנים, ויש הבדלים באנרגיות של ילדים שחשוב להכיר ולהבין.

על דיקור סיני כטיפול במבוגרים שבחבורה

אנשים מופתעים מיתרונות הטיפול בדיקור סיני למבוגרים באשר ליכולת שלו להקל על בעיות רגשיות כמו חרדה ודיכאון, שהם מנת חלקם של לא מעט אנשים בני הגיל השלישי. רוב האנשים שמעו שדיקור סיני יכול לשכך כאבים או להרפות מתחים, אבל מעטים יודעים על הקשר ההדוק בין דיקור סיני לרווחה הרגשית של האדם, כפי שמצא המחקר, כמו אותו מחקר שמצא כי דיקור סיני יעיל יותר מתרופות נפוצות (Fluoxetine Hydrochloride) לטיפול בדיכאון לאחר שבץ מוחי.

הטקסטים הרפואיים הסיניים המוקדמים ביותר, ואלה שבאו אחריהם, מדגישים שהרגש הוא אחד הגורמים העיקריים למחלות. כתוצאה מכך, נוטה הרפואה הסינית להתמקד בטיפול בשורש המחלה ולא רק בתסמינים שלה. זו אחת הסיבות העיקריות לכך שאנשים פונים לעזרת הדיקור הסיני – כי הוא מטפל בשורש הבעיה שלהם, ובכך הם מרגישים שהם יכולים לרדת לעומק הבעיה ולקבל שליטה אישית על בריאותם, בנוסף להקלה על מצבם הבריאותי והנפשי לאורך זמן.

Call Now Button