איך לבחור חיתולים לטיפול פליאטיבי בבית


החיים בלתי צפויים ויתכן שבעקבות מחלה קשה, תאונה או כחלק מתהליך ההזדקנות יהיה צורך במתן טיפול פליאטיבי, טיפול רפואי זה ניתן מחוץ לכותלי ההוספיס למתמודדים עם מצב בריאותי מורכב. בין אם מדובר בסרטן, אי ספיקת לב, מחלת ריאות, אלצהיימר, מחלת כליות, פרקינסון ועוד.
קיימות חברות שונות המציעות שירותי רפואה פרטיים המאפשרות לקיים טיפול פליאטיבי מאושר על ידי משרד הבריאות בבית, הסביבה הבטוחה והמוכרת של המטופל.


היתרונות לטיפול זה בגרסה הביתית הם רבים: שמירה על שגרת החיים של בני הבית ותמיכה בחולה ובבני משפחתו, שיפור איכות החיים וצמצום הביקורים במרפאות או בבתי חולים וכך גם הפחתת הסיכוי לזיהומים או מחלות על אחת כמה וכמה בתקופת הקורונה. תוכנית הטיפול מותאמת לצרכי המטופל על מנת לסייע לו ככל שניתן תוך שימת דגש על הפחתת כאב והסימפטומים.

מתי יהיה צורך בחיתולים למבוגרים?
מטופלים המתמודדים עם מחלות קשות עשויים לאבד שליטה על הסוגרים או להתמודד עם קשיים בשליטה על שלפוחית השתן וכאן נכנסים לתמונה חיתולים למבוגרים, שיכולים לספק מענה כאשר יש מגבלה מעין זו, קושי תנועתי בשעות היום או הלילה. מחלה קשה עשויה לחולל שינויים פיזיים והתנהגותיים שמשפיעים על השליטה וכן מחלות או סימפטומים נלווים כמו דלקת בדרכי השתן או בריחת שתן והחיתולים למבוגרים מספקים את המענה המתאים ביותר.

סוגים שונים של חיתולים למבוגרים
קיימים סוגים שונים של חיתולים למבוגרים ייעודיים למבוגרים כאשר מבחינת טווח המידות הוא רחב וניתן למצוא דגמים בשלל מידות לפי מבנה גוף ומשקל, כולל דגמים לאנשים כבדי משקל. עוצמת הספיגה אף היא משתנה מחיתול לחיתול כשיש ספיגה קלה, בינונית או מוגברת לפי משך הזמן גם בו משתמשים בחיתולים וכן יש חיתולים חד פעמיים ורב פעמיים. הנוחות חשובה מאוד בבחירת החיתול כאשר יש לבחון את ההתאמה של החיתול למבנה הגוך וגם השימוש, סגירה מהירה, פתיחה פשוטה, החלפה נוחה הן למטופל והן למטפלים בו. כמו כן, חשוב שיהיה נוח לשהות זמן ממושך במידת הצורך עם החיתול הן במנח של שכיבה, ישיבה וגם בתנועה כמו בעת טיול בחוץ לצורך התרעננות.
החומרים מהם עשויים החיתול משפיעים על הנוחות וגן על הספיגה וחשוב לוודא שהחיתול לא לוחץ או הדוק מדי, אך גם לא רפוי. שהחיתול לא יותיר סימנים אך שם לא יחליק וכן שלא תיווצר תגובה אלרגית במיוחד לבעלי עור רגיש כאשר העור יכול להיעשות רגיש יותר בהתמודדות עם מחלות קשות ובעקבות תופעות לוואי של תרופות מסוימות.


יש חיתולים מבד נושם יותר שעמידים בפני דליפות ומתאימים למבנה מותניים ואגן ירכיים כאשר יש דגמים ייעודיים לגברים ודגמים ייעודיים לנשים.

מה חשוב לדעת על טיפול פליאטיבי?
חשוב מאוד לבצע תיאום ציפיות עם המטפלים בין אם מדובר באנשי צוות מקצועי או באנשי סיעוד שלוקחים חלק בתהליך הטיפול פליאטיבי על מנת להיות רגישים ככל שניתן למצב, כמו גם לנושא החלפת החיתולים והתאמת החיתולים. בבחירת החיתולים יש לשים לב למספר החיתולים בחבילה אחת ועלות החיתולים כשלפעמים שווה לשלם יותר כדי לקבל איכות גבוהה יותר של מוצר אמין, חזק ועמיד שישרת היטב את המטופל.


בחרו חברה מובילה שמעניקה שירותי טיפול פליאטיבי בסביבה הביתית על מנת לתמוך באיכות החיים וברווחת המטופל ככל שניתן גם כאשר המצב הבריאותי מורכב. יש חברות שמתאימות את תמהיל הטיפול ויכולות לספק שירותי רפואה מתקדמים גם בסביבה הביתית. בדקו מה כולל השירות וכיצד אפשר להקל ככל שניתן על המטופל במתן טיפול רפואי איכותי תוך דאגה לכל האספקטים כמו גם חיתולים למבוגרים.

Call Now Button